Seznam článků pro Jaguar C-Type

Celkem výsledků 18
Jaguar C-type slaví sedmdesátku a vypráví úžasné příběhy - Garáž.cz
Píše se rok 1951, XK-120C, zbrusu nový závodní vůz se staví na startovní rošt slavného závodu v Le Mans a během své premiéry rovnou vítězí. Historie Jaguaru C-type je úchvatným příběhem o vytrvalosti, neúnavném testování partou chlapů, kteří byli naprostí srdcaři. Právě tento lehký aerodynamický závodní vůz vryl nesmazatelnou stopu do automobilové historie, ze které značka Jaguar čerpá dodnes. Pojďme si ji spolu připomenout.
icon icon
garaz.cz
Britové zrenovovali úžasný závoďák, který při svém debutu vyhrál 24h Le Mans - Autoweb.cz
icon
autoweb.cz
Jaguar C-TYPE Continuation je "úplně nový" veterán. Automobilka nově ručně vyrobí limitovaný počet kusů
Oddělení Jaguar Classic představuje limitovanou sérii nově vyrobených vozů C-type Continuation u příležitosti jubilejního výročí této ikony historie motorsportu. Děje se tak 70 let poté, co se vůz poprvé zúčastnil závodu v Le Mans, který rovnou vyhrál. Přelomový automobil se veřejnosti ukázal na prestižní akci Concours of Elegance v Hampton Court Palace. Model C-type Continuation bude […]
icon icon
auto-mania.cz
Le Mans 1953 – Jak to bylo s výhrou opilého pilota? - Garáž.cz
Určitě si tu historku pamatujete z Top Gearu i vy. Ale nekecal nám tehdy Jeremy trochu? – vážně jeden z nejtěžších závodů na světě vyhrál namol opilý jezdec, který si navíc po celou dobu ještě udržoval hladinku? Pojďme se na ten slavný příběh britského motorismu podívat.
icon
garaz.cz
Jaguar C-type: zpátky v Le Mans (veterán)
V jisté restaurátorské dílně poblíž Hradce Králové se nedávno objevil automobilový skvost, který je rozhodně jedním z nejcennějších vozů, jaké kdy překročily hranice naší republiky. Jde o závodní speciál Jaguar C-type. Měl jsem to štěstí se v něm svézt a na následujících řádcích se vám pokusím svůj výlet do doby před půl stoletím popsat.